Jaką grubość śpiworka wybrać? Wszystko o oznaczeniach 0,5 tog, 1 tog oraz 2,5 tog
Jaką grubość śpiworka wybrać? Wszystko o oznaczeniach 0,5 tog, 1 tog oraz 2,5 tog

Przyjście dziecka na świat wiąże się z wieloma pozytywnymi emocjami, ale również z dużą odpowiedzialnością. Mając na celu zapewnienie maleństwu wszystkiego, co niezbędne, rodzice już przed jego narodzinami kompletują wyprawkę, poszukując produktów o jak najlepszej jakości. Jednym z jej niezbędnych elementów jest śpiworek dla niemowlaka, który zapewnia dziecku ciepło i komfort w czasie snu. Śpiworek jest niemożliwy do zrzucenia podczas snu przez naszą pociechę, dzięki temu mamy pewność, że nie zmarznie ona w nocy. Śpiworki o gruszkowatym kształcie pozwalają maluchom na swobodne poruszanie nóżkami, a ich konstrukcja jest bezpieczna i nie pozwala na zasłonięcie główki. 

 

Czym jest tog i jak rozumieć to oznaczenie?

Mówiąc dokładnie, tog jest miarą przenikalności termicznej. Im wyższy jest ten wskaźnik, tym śpiworek będzie cieplejszy. Tog pomaga określić potrzebną grubość ociepliny w stosunku do temperatury panującej w pomieszczeniu. To lepszy sposób dobierania śpiworka niż dostosowywanie produktu do pory roku, ponieważ jak wiadomo, nawet w lecie zdarzają się chłodniejsze dni, w które najcieńszy śpiworek może nie wystarczać. Im chłodniej w pomieszczeniu, tym wyższy tog powinien mieć śpiworek. Odpowiednia grubość śpiworka pozwoli zapobiec przegrzaniu lub zmarznięciu dziecka. 

Śpiworek dziecięcy o grubości 0,5 tog

Śpiworek do spania 0,5 tog przydaje się głównie podczas upalnych, letnich dni, jednak warto zaopatrzyć się w niego już wczesną wiosną. Najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, w których panuje temperatura od 22 do 24°C. Taki śpiworek przyda się także w trakcie wyjazdów w gorące i wilgotne rejony świata. Ważne, aby produkt zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza, dlatego powinien być wykonany z naturalnych tkanin. Doskonałym rozwiązaniem jest 100% bawełna, która nie podrażnia delikatnej skóry i pozwala jej oddychać. Ponadto nie ulega ona zniszczeniom spowodowanym częstym praniem i prasowaniem. W bubaland.pl znajdziemy takie śpiworki w kategorii: śpiworki do spania letnie 0,5 tog.

Śpiworek dziecięcy o grubości 1 tog

Śpiworki do spania dla dzieci o grubości 1 tog sprawdzają się przez większą część roku - szczególnie jesienią i wiosną. Sugeruje się używanie ich przy temperaturze pokojowej wynoszącej ok. 21-24°C. Śpiworki 1 tog posiadają dwie warstwy tkaniny oraz lekką ocieplinę. 

Śpiworek dziecięcy o grubości 2,5 tog

Śpiworki dla dzieci 2,5 tog są już zdecydowanie grubsze i cieplejsze od tych wspomnianych wcześniej. Najlepiej sprawdzają się zimą, a także w chłodniejsze wiosenne i jesienne noce. Najlepiej sprawdzają się w temperaturze wynoszącej ok. 18-20°C. Taki śpiworek dla malucha złożony jest z dwóch warstw tkaniny oraz grubszej niż w przypadku śpiworków 1 tog ociepliny. Poza wymienionymi grubościami śpiworków dostępne są jeszcze inne, lecz powyższe wydają się najbardziej uniwersalne i funkcjonalne. Przed zakupem zalecamy dokładne zapoznanie się z opisem i zastosowaniem każdego produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium