Jaka mufka do wózka - mufka pojedyncza czy podwójna?
Jaka mufka do wózka - mufka pojedyncza czy podwójna?

Jaka mufka do wózka - mufka pojedyncza czy podwójna?

 

Zaopatrując się w akcesoria niezbędne do dalekich spacerów z dzieckiem, rodzice zastanawiają się nad wyborem śpiworka, kocyków czy pojemnej torby do wózka. W pierwszej kolejności stawiamy na produkty, które mają na celu zadbać o malucha. Najbardziej zależy nam na jego komforcie, wygodzie i bezpieczeństwie. Biorąc jednak pod uwagę niskie temperatury, warto zaopatrzyć się również w coś dla rodzica. Dlatego też oferty artykułów dziecięcych poszerzyły się o mufki do wózka. Ich wybór jest coraz większy, a więc przychodzimy z odpowiedzią na pytanie: jaką mufkę do wózka wybrać?

 

Mufka do wózka - co to jest?

 

Wśród świeżo upieczonych rodziców pojawia się pytanie: co to jest mufka do wózka? Trzeba przyznać, że to dość nowoczesny gadżet, który bardzo szybko podbił serca wszystkich spacerowiczów. Jej podstawową funkcją jest ogrzewanie dłoni w trakcie spacerów z wózkiem. Niezależnie od tego czy mamy jesień, czy zimę, temperatury potrafią być niskie i mało przyjemne. Warto pamiętać, że to w trakcie spacerów dłonie wychładzają się najszybciej. Spoczywające bezwiednie na rączce wózka pozbawione są jakiegokolwiek ruchu. 

 

Mufki przyczepia się do wózka, a następnie służą one za schron dla zmarzniętych dłoni. Nie ma wątpliwości, że jest to wygodniejsza opcja niż klasyczne rękawiczki. Co więcej, bardziej komfortowa. Jeśli zajdzie potrzeba zrobienia czegoś przy dziecku czy odebrania telefonu, po prostu wysuwamy z niej ręce na zewnątrz. Nie musimy niczego zdejmować. Kolejną wartością mufki jest jej budowa, która skuteczniej chroni dłonie przed zimnem. Przede wszystkim z uwagi na kilka warstw materiału i dodatkowe ocieplenie w środku.

 

Kiedy już wiemy wszystko na temat mufki, czym jest i do czego służy, warto wiedzieć jaka mufka do wózka sprawdzi się dla nas najlepiej. Możemy wybierać spośród dwóch rodzajów. Na który z nich warto się zdecydować?

 

Mufka do wózka pojedyncza czy podwójna?

 

Mufka pojedyncza jest znacznie szersza. Z uwagi na to, że jej zadaniem jest pomieścić obie dłonie, zajmuje większość miejsca na rączce wózka. Wszystko po to, aby jej trzymanie  było naturalne i pozwalało zachować odpowiedni rozstaw rąk. Mufki występują w rozmiarach unisex. Nie powinniśmy zatem przejmować się tym, że będzie ona za duża lub za mała. 

 

Mufka podwójna przypomina natomiast parę masywnych rękawiczek, które przyczepione są do wózka. Tak samo, jak w przypadku mufki pojedynczej, najczęściej wykonane są z dwóch warstw materiału. Wodoodpornego z zewnątrz, który nie przepuszcza wiatru oraz polaru czy bawełny w środku. 

 

Na co lepiej się zdecydować? Mufka pojedyncza czy podwójna? Ostateczny wybór należy do nas samych. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że oba rodzaje sprawdzają się rewelacyjnie w trakcie spacerów. O ostatecznym wyborze zadecyduje jednak to, które rozwiązanie wyda nam się bardziej komfortowe. Poza decyzją, na który rodzaj się zdecydować, warto mieć na uwadze, aby wybierać mufki również pod kątem solidnego zapięcia i wielkości.

 

Materiał mufek łatwy w pielęgnacji 

 

Zarówno pojedyncze jak i podwójne mufki wykonane są ze starannie dobranych materiałów, które sprawdzą się w chłodne dni. Są one odporne na deszcz, śnieg czy mroźny wiatr. Poza materiałem zewnętrznym oraz wewnętrznym występują również w wersji futerkowej czy z innymi elementami ozdobnymi. Jeśli chodzi o to, w jaki sposób dbać o mufki do wózków, możliwe jest pranie ich w pralce bez martwienia się o to, że stracą one fakturę materiału czy kolor. Postępując zgodnie z zaleceniami, które opisane są na metce, możemy być pewni, że będzie to gadżet, który sprawdzi się na kilka sezonów. 

 

Czy aby na pewno warto?

 

Producenci artykułów dziecięcych nieustannie zaskakują pomysłowością. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, których zadaniem jest usprawnić i ułatwić opiekę nad maluchem. Jeśli chodzi o mufki do wózka, jest to ukłon w stronę rodziców. Ten element wyprawki został stworzony dla ich komfortu. Takie akcesorium idealnie sprawdzi się w jesienne, jak i zimowe dni. Długie spacery będą dzięki niemu znacznie przyjemniejsze. Co więcej, budowa mufek nie krępuje ruchów oraz umożliwia szybkie wyciągnięcie dłoni na zewnątrz w razie konieczności. Każdy rodzic wie, że akcesoria, których celem jest ułatwienie codziennych czynności, są nieocenione. 

 

Jeśli jesteśmy w trakcie kompletowania wyprawki i stoimy przed wyborem spośród niezliczonych produktów na rynku, warto zwrócić uwagę na gotowe zestawy. Możemy dzięki temu zakupić śpiworek do wózka dla dziecka w komplecie wraz z mufką. Wybierając produkty, które łączone są w taki zestaw, możemy być pewni, że kolorystyka, faktura czy wzory na śpiworku i mufce będą do siebie pasować. To jeszcze większe uproszczenie. Dzięki temu komplet będzie nie tylko użyteczny, ale i cieszący oko.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium